مشاوره برخط: 91016061

4 قانون طلایی برای انتخاب سرامیک طرح سنگ که نمی‌دانستید

4 قانون طلایی برای انتخاب سرامیک طرح سنگ که نمی‌دانستید

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
Shape

سنگ جزء جدایی‌ناپذیر بازار ساختمان در ایران است. محصولی منحصربه‌فرد که برای ما ایرانی‌ها یادآور بسیاری از سازه‌های باستانی است. با این وجود سنگ با تمام محبوبیتش این روزها رقیب سرسختی پیدا کرده که نه تنها از شکل و بافت شبیه آن است بلکه امتیازات ویژه‌ای دارد که آن را نسبت به سنگ های معدنی متمایز می‌کند؛ آن رقیب سرامیک طرح سنگ است. اما چطور یک سرامیک طرح سنگ را به جای همان سنگ انتخاب کنیم. مجله پالرمو 10 قانون طلایی برای انتخاب سرامیک طرح سنگ را به شما معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

سرامیک طرح سنگ جایگزین سنگ یا وقتی مرمریت لاشتر تمام شد

سرامیک طرح سنگ بامبو
سرامیک طرح سنگ بامبو

بیش از 2 هزار سال است که سنگ از معادن ایران برای ساخت و ساز استخراج می‌شود؛ از معدن مجد‌آباد و رحمت شیراز که سنگ‌های تخت جمشید را فراهم کردند تا معدن سنگ لاشتر اصفهان. معادنی که کم‌کم در حال تمام شدن هستند و عملیات بهره‌برداری از آن در طول سالیان ضربات جبران‌ناپذیری به طبیعت ایران زده است.

استفاده از سرامیک بامبو پالرمو و زیبایی استثنایی آن
استفاده از سرامیک بامبو پالرمو و زیبایی استثنایی آن

یکی از مشکلات معمارهای ایرانی انتخاب طرح خاص مرمیت یا تراوتن از یک معدن خاص است که در زمان انتخاب تمام شده یا مشابه بی‌کیفیت یا نقش متفاوتی از آن وجود دارد. وقتی این موضوع کشف می‌شود که تقریبا کار تمام به انتها رسیده و ساختمان نیازمند تصمیم فوری از سوی سازنده یا معمار برای انتخاب جایگزین است. بنابراین اولین انتخاب از نظر ظاهر جایگزین سنگ قبلی می‌شود! این اشتباه بزرگی است.

قانون شماره یک: بهتر است جایگزین سنگ ساختمان شما سرامیک طرح سنگ با همان طرح باشد نه سنگ دیگری. بنابراین پس از اتمام طراحی ساختمان، سنگ و جایگزین سرامیک طرح سنگ مورد نیازتان را باهم انتخاب کنید.

 

بافت ظاهری سنگ یا فیس استاندارد سرامیک؟

بلو اوشن ، سرامیک طرح سنگ که فیس های آن شما را شگفت زده می‌کند
بلو اوشن ، سرامیک طرح سنگ که فیس های آن شما را شگفت زده می‌کند

«زمانی که با نوک انگشت قسمتی از سنگ را لمس می‌کنیم می‌توانیم تک تک رگ‌ها و رگه‌های آن را با تمام وجود حس کنیم.» این جمله را ممکن است از هر متخصص سنگی شنیده باشید، اما چقدر به‌درد معماران یا سازندگان می‌خورد؟ واقعیت این است که تقریبا هیچ. برای معماران شکل ظاهری و بافت ظاهری سنگ و برای سازندگان مقاومت و ایستایی مهم است.

زیبایی بلو اوشن روبروی شماست
زیبایی بلو اوشن روبروی شماست

در بسیاری از مواقع سنگ از نمونه‌های ظاهری کارخانه یا بدتر از آن عکس‌های اینترنتی انتخاب می‌شود. همین انتخاب ملاک نمای ساختمان یا فضای داخلی بر اساس بافت ظاهری سنگ می‌شود. این اشتباه است! تقریبا در تمام معادن سنگ ساختمانی ایران «بازی رنگ و بافت» داریم. به این معنی که هر دوره از برداشت از معدن با بافت ظاهری متفاوتی از سنگ مواجه می‌شوید. برای مثال سنگ مرمریت لاشتر اصفهان چند فیس متفاوت دارد که ممکن است همگی در یک سال خاص استخراج شده باشد. از این جهت اعتماد به بافت ظاهری نمونه سنگ یک خطای بزرگ است.

قانون شماره دو: سرامیک بر خلاف سنگ فیس استاندارد کارخانه‌ای دارد که در تیراژ میلیونی هیچ تغییری نمی‌کند. بنابراین یا سنگ ساختمانی را بر اساس قله‌ی سنگ اصلی و در بازدید از معدن انتخاب کنید یا به سراغ برندهای سرامیک طرح سنگ معتبر مانند سرامیک پالرمو بروید.

 

اسلب سنگ یا اسلب سرامیک طرح سنگ

اندازه های سرامیک طرح سنگ از اسلب تا کوچک
اندازه های سرامیک طرح سنگ از اسلب تا کوچک

سرامیک مانند سنگ طبیعی است اما به دلیل دخالت های انسانی بسیاری از نقص‌هایی که پیش از این در آن وجود داشته از بین رفته است و مزیت‌های جدیدی جای آن را گرفته است. از آن جمله می‌توان به مدل های رگه دار، متالیک، طرح چوب، بتن، بوک مچ ها و مونوکالرها اشاره کرد که قابل جایگزین شدن با سنگ هستند. از طرف دیگر سرامیک در مقایسه با سنگ دارای قیمت مناسب، وزن پایین، نگهداری و نظافت آسان است و با توجه به قیمت و وزن بالای سنگ و داشتن تخصص بالا در نصب آن به‌خصوص در ارتفاعات، سبب شد که نظرها به سمت سرامیک جلب شود.

اما مهم‌ترین خصوصیت سرامیک ابعاد اسلب آن است. بله اسلب! خیلی از افراد نمی‌دانند اسلب سرامیک طرح سنگ 150*300 هم وجود دارد. یعنی به اندازه اسلب سنگ های ساختمانی. اما کدام یک بهتر است؟ پاسخ رو سنگ کارها و سازندگان بهتر از همه می‌دانند. وقتی از هزینه‌های حمل و نقل و نصب و لب های پریده سنگ های اسلب صحبت می‌شود تازه آن موقع است که مزیت سرامیک سبک‌تر با نصب حرفه ای تر و بدون لب پریده خودش را نشان می‌دهد.

قانون شماره سه: توقع نصب آسان و بی دردسر از سنگ های اسلب بزرگ نداشته باشید. اگر می‌خواهید از صفر تا 100 ماجرا یعنی تا پس از نصب را تضمین کنید و کیفیت نصب برای‌تان مهم است به‌سراغ سرامیک طرح سنگ بروید.

 

بوک مچ های سرامیک طرح سنگ یا بوک مچ های سنگی

سرامیک بوکمچ طرح سنگ گیگا طوسی، یکی از چندین نمونه بوکمچ در پالرمو
سرامیک بوکمچ طرح سنگ گیگا طوسی، یکی از چندین نمونه بوکمچ در پالرمو

برخی از اسلب های سرامیک طرح سنگ طوری طراحی شده‌اند که زمانی که کنار طرح قرینه خود قرار می‌گیرند شکلی کامل از طرح سنگ را به نمایش می‌گذارند که به این نوع طرح بوک مچ می‌گویند. این طرح دقیقا مشابه بوک مچ های سنگ طراحی شده  و برای استفاده در کف و دیوارهای لابی، رستوران ها و هتل ها تولید شده است. بوک مچ سرامیک طرح سنگ با کیفیت بسیار بهتر از سنگ وجود دارد:

طرح های بوک مچ براق گیگا در 2 رنگ طلایی و خاکستری

بوک مچ کلکته گلد با رگه های طلایی

بوک مچ  مات کاراواجیو

بوک مچ بیانکو

و…

بنابراین نگران انتخاب طرح مورد نظرتان نباشید. اگر دوست داشتید می‌توانید انواع آن را این‌جا در سایت پالرمو ببینید. اما دقت کنید در صورتی یکی از سایدها یا قطعه های بوک مچ سنگ شما در حمل و نقل یا نصب آسیب ببیند جایگزین کردن آن بسیار بعید یا غیرممکن است و باید یکی جفت یا چهارتکه دیگر به‌جای آن خریداری کنید. اما این موضوع در مورد سرامیک کاملا برعکس است. با آسیب دیدن یکی می‌توانید یک جفت عین آن را داشته باشید چون تولید آن کارخانه‌ای است و محصولات دقیقا شبیه هم هستند.

بنابراین آخرین قانون می‌گوید، قانون شماره چهار: در صورتی که بوک مچ سنگ برای ساختمان و سازه خود انتخاب کردید حتما در خرید تعهد حمل و نقل و نصب را از فروشنده بخواهید یا آن‌که از بوک مچ سرامیک طرح سنگ به‌جای آن استفاده کنید.

 

منبع: ایسنا

محمد مهدی حاجعلی
محمد مهدی حاجعلی
حس یک خرید خوب و دل‌چسب در بازار پرتلاطم کاشی و سرامیک را می‌توانید به‌راحتی در سرامیک پالرمو تجربه کنید. بنده محمدمهدی حاجعلی به‌عنوان مدیر فروش نمایشگاه‌های سرامیک پالرمو این نوید را به شما خواهم داد که در کنار بهترین‌های صنعت ساختمان در تیم جوان پالرمو، بهترین‌ها را برای شما رقم خواهیم زد.
Shape
دیگر مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو پیشرفته

درخواست مشاوره

جهت دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید، فرم زیر راتکمیل نمایید، تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس برقرار نمایند.